Blbec na jedno použití

31. března 2012 v 8:10 | Pavel Lukavský |  Veselé jen vesele
Napadla mne skvostná myšlenka, nevím si s ní rady a tak jí pouštím do světa. Čekám, kdy se mi vrátí a jestli to přežiji..
"Každý z nás jsme blbec na jedno použití."
Jak mne to napadlo.. Co mne k té myšlence vede, proč tak najednou a proč zrovínka teď? To vlastně ani nevím. Nikdy jsem nepřekypoval přílišnou inteligencí a tak mne tato skvostná myšlenka z čista jasna oslovila. Vždy, když někde naletím na nějakou blbou reklamu, koupím věc, kterou až tak nepotřebuji, nebo například se dám do holportu s nějakým kabrňákem. Pak se praštím do čela a říkám si, jsem to ale blb. / kdosi a kdysi tvrdí, že člověk začíná moudřet, když pozná blbce v sobě. Asi ano.. Už v mládí, když jsem se nedopatřením semotamo zaláskoval.. to bývalo podivné procitnutí../Ale dost sebemrskačství, prostě je to tak./
Nedávno, vlastně ani ne tak nedávno, nám naši páni poslanci schválili tu přímou volbu presidenta republiky. Prý více demokracie, více svobody.. V okamžiku, když jsem si uvědomil, že mi předhodili, tak trochu před hryzanou kost, šel jsem se podívat do zrcadla..


foto: ČTK

Tak vidíš, povídám si, tak dlouho jsi na to čekal, tak dlouho jsi tvrdil, jak by to bylo dobré a najednou v tom zrcadle vypadáš jako idiot.. tak máš pocit, že jsi zase jenom blb na jedno použití.. Volič, co jako o něčem může rozhodovat a.. a podstata je dávno daná. Nechci říkat přímo mafie, ale.. proč ne? Předhodí Ti před hryzanou kost a ty, blbec na jedno použití po ní chňapneš.
Nemám chuť rozebírat proč, ale někteří presidentští kandidáti se mi hnusí.. A vím, že mám jen jeden jediný hlas.
 


Komentáře

1 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 1. dubna 2012 v 0:16 | Reagovat

Nenadávám si předem, ačkoliv vím, že stejně bude těžké si vybrat. Lidé jsou otrávení a nedivila bych se, kdyby ani toho prezidenta volit nešli. Pravidla jsou stejněnastavená tak, že je jedno jaké procento přijde k volbám, hlavně, když kandidát dostane ,,většinu" těch, co tam šli. ;-)

2 Pavel Lukavský Pavel Lukavský | 1. dubna 2012 v 9:42 | Reagovat

Zdravím..ano, všeobecné znechucení..kdosi a kdysi použil termín "blbá nálada".. jen jestli skutečně ta opravdová
"blbá nálada"nepřichází teď..

3 Zdeněk Zdeněk | 4. dubna 2012 v 12:33 | Reagovat

Zdravím vás tu oba dva,no moc nemám chuť tu něco rozebírat,když vidím,že nás ta pakáž dotlačila až do krize,ba dokonce do smrtelné křeče a nikdo s těmi šmejdy nehne.Kde se stala chyba,že lidé už v nic nevěří?My jsme lid,který již zažil tolik hororů,že už je z toho doslova na infarkt,natož aby měl sílu se ozvat a bránit se.Jsme tak zdevastovaní,že už se snad asi neproberem,abycjhom něco řešili a koukali trochu bojovat,jsme slaboši,vládne nám mafie a holomci,kteří nemají páteř.Jsou to bezpáteřní hyeny.Já nazávěr také povím-volit nejdu,seru na všechno,s hyenama stejě nikdo nehne,už nás nhnali do kotců,nyní nás ožírají ze všech stran.Tak nazdárek a už nechci ani myslet,natož uvažovat,mohlo-li by u nás být lépe.To v žádném případě.Jsme národ bičovaný,jsme srabi,nato,abychom se vzpřímili,na to už máme pokřivené záda a i charakter.Dalo y se nazávěr říct,co jsme volil,ačneznalí svinstva,to tu panuje a zánik se blýží-možná také konec lidského chápání.Jsme zmanipulované loutky a v podstatě trosky. :-(  :-(  :-(  ;-)  ;-)  ;-)  O_O

4 nar.soc. nar.soc. | 16. dubna 2012 v 18:41 | Reagovat

Nastala jedinečná situace. Buď bude zvolen "blbec na to jedno použití" nebo se stane něco s čím se nepočítalo.
Když předložili TGM jeho roli z Ústavy, řekl "tož tak ne". Byl v podstatě založený vůdcovsky a napsané pověření obešel jednoduše. Měl obrovský morální kredit a rozbil všechny kydy okolo ( chtělo se po něm "vyúčtování" zahraniční akce, která Republiku zadlužila). "Pánové revoluce se nedělá s účetní knihou pod paží".
Jednoduše napsal každému ministru, jak si představuje funkci jeho rezortu a šel na vládu jako pošťák a obálky rozdal.
Možná, že se zvolený prezident konečně pochlapí a řekne nahlas "lidi svobodní budete, až se přestanete krčit a krást". Opakováni jednoduchých pravd vede na pozitivních i negativních příkladech k citlivějšímu rozlišení a to by měl být vklad prezidenta do správy státu a morální úrovně pověřených lidí.
Jak ubohý je z tohoto pohledu dnešní Perochmat? :-D  :-D  :-D

5 Yřyk Yřyk | 14. srpna 2012 v 16:41 | Reagovat

Budu vilit France-nejsem rasista ,Jestli ostudu nebo srandu tak raději tu srandu,i když když chrápe pan hráááábě na každém rohu je také?ba ne to není sranda,to je naše hanba. O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama